Енергоефективні та «зелені» проекти приносять інвестиції, нові робочі місця та покращують добробут всієї країни

Дата: 10.03.2019 17:29

На засіданні Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП Голова Держенероефективності Сергій Савчук представив бізнесу можливості для реалізації вигідних проектів у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики.

Так, програма «теплі кредити» активізувала попит та виробництво енергоефективних матеріалів та обладнання.

«Завдяки енергосервісу ми відкрили ринок з утеплення бюджетних установ вартістю близько 8 млрд доларів», - пояснив Голова.

Зокрема, на сьогодні вже реалізуються понад 270 ЕСКО-договорів на загальну суму контрактів близько 290 млн гривень. На ЕСКО-інвесторів чекають ще понад 13 тис. бюджетних закладів та ще близько 4 тис. об’єктів органів влади.

Особливо активно розвивається відновлювана енергетика. У цій сфері за останні 4 роки акумульовано понад 1,7 млрд євро інвестицій.

«При цьому, ми продовжуємо удосконалювати правову базу та створювати сприятливі умови для роботи у зазначених сферах», - підкреслив С.Савчук та назвав пріоритети:

• законопроект від 05.12.2018 № 8449-д щодо «зелених» аукціонів;
  • законопроекти від 10.12.2018 № 9386 та № 9387 щодо удосконалення ЕСКО-механізму;
  • законопроект від 29.11.2017 № 7348 щодо стимулювання виробництва та використання рідких біопалив;
  • запровадження системи електронної торгівлі твердим біопаливом в Україні;
  • стимулювання залучення інвестицій в енергетичну утилізацію сміття.

«Активізувавши бізнес-проекти у сфері енергосервісу, «чистої» енергетики, генерації енергії із сміття, ми вирішимо не лише енергетичні та екологічні питання, а й підвищимо якість життя країни загалом», - підсумував Голова.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю