РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Дайджест новин Уряду 9.10.2018_1

Дата: 10.10.2018 17:45
Кількість переглядів: 320

Британський Уряд готовий при побудові у Європі системи протидії загрозам з боку ворожих держав використовувати досвід України

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи з робочим візитом у Лондоні, зустрілася із заступником Радника Прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Крістіаном Тернером.

Під час зустрічі вона висловила повну підтримку зусиль британського уряду щодо розробки та впровадження системного підходу до протидії загрозам з боку держав, які ведуть підривну, ворожу діяльність.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що досвід України в боротьбі з гібридними атаками допоможе створити ефективну систему прогнозування та опору і на національному, і на міжнародному рівнях. За словами Віце-прем’єр-міністра, Великій Британії, яка безпосередньо зіштовхнулася з ворожими діями Росії та усвідомлює рівень загроз, належить відігравати провідну роль у виробленні міжнародної відповіді новим безпековим викликам. В Україні не залишився непоміченим той факт, що Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей була однією з небагатьох світових лідерів, які з трибуни ООН закликали міжнародну демократичну спільноту до консолідованої відповіді на будь-які агресивні дії держав.

Крістіан Тернер наголосив, що позиція Сполученого Королівства залишається незмінною та твердою. За його словами, небезпека розмиття цінностей та норм, на яких були побудовані демократичні суспільства, як ніколи реальна. Тому важливо вивчати досвід один одного та працювати над розробкою системного підходу до протидії та запобігання гібридним загрозам. Наразі є три основних напрями, які потребують чіткої міжнародної відповіді: порушення прав людини, кібератаки та застосування хімічної зброї.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що використання хімічної зброї в Солсбері ще раз підтвердило – нинішні загрози безпеці є глобальними і лише єдиним фронтом можна протидіяти державам, які нехтують нормами міжнародного права та безпекою інших.

Сторони обговорили також питання політичного та військового діалогу між країнами. Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Уряду Великої Британії за зусилля щодо посилення безпеки України. Вона зазначила, що із наближенням президентських виборів Україна очікує на посилення тиску та атак з боку Росії, зокрема, особливу увагу Україна приділяє захисту виборчої інфраструктури.

Крістіан Тернер підтвердив готовність Сполученого Королівства допомогти Україні в побудові системи ефективного захисту волевиявлення громадян від іноземного втручання.

Арсен Аваков: Авіаційні підрозділи МВС навчатимуться з тактичними підрозділами Національної гвардії Каліфорнії

Авіаційні підрозділи МВС навчатимуться з тактичними підрозділами Національної гвардії Каліфорнії. Про це сторони домовилися під час зустрічі Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та командувача Національної гвардії штату Каліфорнія Девіда Болдвіна.

Арсен Аваков наголосив, що МВС працює над розбудовою авіаційної компоненти, тому для підрозділів системи важливо ознайомитися із досвідом американських партнерів.

«Ви знаєте, що ми розвиваємо авіаційну компоненту нашої системи. Тому для нас дуже важливо зберігати з вами комунікацію, щоб отримувати певний досвід і знання», - сказав він.

Своєю чергою Девід Болдвін запропонував започаткувати партнерство між авіаційними підрозділами МВС та Національною гвардією Каліфорнії.

«Якщо говорити про співробітництво в питаннях авіації, то я хотів би запропонувати, щоб ми започаткували партнерство між нашими авіаційними підрозділами. Щоб це було пряме партнерство між тактичними підрозділами. У нас є авіаційний батальйон, який виконує ряд завдань у середині країни – захист безпеки країни. Ми можемо організувати роботу на рівні наших штабів. Розповісти, як ми працюємо над бюджетом, розповісти про планування операцій та обслуговування, а також про програми підготовки екіпажів», - сказав він.

Крім того, сторони підписали двосторонній документ, у якому домовилися поглибити співпрацю у сфері охорони державного кордону, зокрема, у питаннях боротьби з транскордонною злочинністю та кіберзахисту.

Окрім цього, Міністерство внутрішніх справ України та Національна гвардія штату Каліфорнія домовилися обговорити проблеми забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, а також напрацювати механізм їх повернення додому та відновлення інфраструктури Донбасу.

Міноборони: Заходи з ліквідації наслідків надзвичайної події на території 6-го Арсеналу триватимуть у цілодобовому режимі

Станом на 16:00 9 жовтня інтенсивність вибухів на складах військової частини А-1479 значно знизилася. Наразі фіксуються вибухи боєприпасів невеликих калібрів та набоїв до стрілецької зброї. Про це з місця надзвичайної події, яка сталася в ніч на 9 жовтня поблизу Ічні Чернігівській області, повідомив начальник Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України полковник Олексій Чернобай.

За його словами, значне зменшення задимленості території дозволило оперативному штабу з ліквідації наслідків задіяти аеророзвідку над місцем надзвичайної події. Здійснюється моніторинг осередків займання.

На місці події працює три інженерні машини розгородження (ІМР) та три пожежні танки ГПМ-54. Завдяки роботі спеціальної техніки вдалося значно зменшити територію займання.

У шести населених пунктах працюють патрулі Військової служби правопорядку у ЗС України з метою упередження можливих випадків мародерства, виявлення можливих залишків боєприпасів та проведення профілактики серед місцевого населення.

Начальник Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України полковник Олексій Чернобай підкреслив, що військовослужбовці ЗС України та інших військових формувань, які перебувають на місці надзвичайної події, працюватимуть у цілодобовому режиму до повної ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Нагадаємо, що сьогодні сталася надзвичайна ситуація в Чернігівській області на складах військової частини А-1479. Володимир Гройсман провів засідання оперативного штабу, де визначені першочергові потреби людей і ухвалені рішення, необхідні для їхнього забезпечення. Прем’єр-міністр подякував рятувальникам та місцевій владі за оперативну евакуацію та розміщення людей.

 

Військовослужбовці цивільно-військового співробітництва ЗС України проводять моніторинг в населених пунктах Чернігівщини для надання гуманітарної допомоги

Група цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України проводить моніторинг та координацію надання гуманітарної допомоги тим, хто цього потребує в Чернігівській області, де сьогодні вночі сталася надзвичайна подія.

Як повідомляє передова інформаційна група, зараз військові СІМІС працюють по найближчих до 6-го Арсеналу селах, з метою моніторингу ситуації та надання допомоги місцевим мешканцям.

На місцях військовослужбовці ЗС України з’ясовуватимуть кількість місцевого населення, яке потребує додаткової допомоги, передадуть їм продуктові набори.

За словами групи цивільно-військового співробітництва, вони також надаватимуть допомогу та координуватимуть діяльність представників Червоного Хреста України, які доставлять теплі речі та гігієнічні набори.

Україна та Японія працюватимуть над відновленням роботи Українсько-Японської Комісії з науково-технічного співробітництва

Підписання угоди про співробітництво у сфері науки між Україною та Японією, визнання дипломів, співпраця у межах міжнародних організацій та відновлення роботи спільної Українсько-Японської Комісії з науково-технічного співробітництва. Такі питання для поглиблення співпраці порушила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич перед новопризначеним Міністром освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії Масахіко Шибаяма сьогодні, 9 жовтня 2018 року.

«Пане Міністре, я надзвичайно вдячна, що ви погодилися провести зі мною одну з перших міжнародних зустрічей після вашого призначення на посаду. Ми цінуємо співпрацю, що склалася між науковими інституціями та університетами України та Японії. І зараз ми надзвичайно зацікавлені у тому, щоб цю співпрацю розвинути та поглибити», - зазначила Лілія Гриневич.

Міністр Масахіко Шибаяма підтвердив, що Україна та Японія мають досить розвинене співробітництво у сфері науки та технологій.

«Між українською стороною та японськими компаніями є доволі успішні проекти. Крім того, зараз значно посилилася співпраця України з нашим Фукусімським університетом у контексті вашого досвіду з Чорнобильською катастрофою», - зазначив Масахіко Шибаяма.

Водночас Міністр Лілія Гриневич відзначила, що дивним є те, що співпраця між країнами досі відбувається у межах Угоди між Японією та Радянським Союзом.

«У сьогоднішньому контексті це доволі некоректно, враховуючи, що ми більш як 20 років незалежна та суверенна держава. Також я б хотіла порушити питання проведення нашої спільної Українсько-Японської Комісії з науково-технічного співробітництва. До 2013 року відбулося 3 засідання цієї Комісії, було підписано Меморандум, але ми так і не перейшли до системного втілення наших домовленостей. Ми пропонуємо відновити роботу цієї Комісії і перейти від підписання документів до створення конкретних результатів. Окрім цього, Україна та Японія вже мають позитивний досвід співпраці через міжнародну організацію «Український Науково-Технологічний Центр» (УНТЦ). Мені було повідомлено про 3 проекти, які були успішно впроваджені в межах УНТЦ. Я хотіла б скористатися цією можливістю та люб’язно запропоную Японії розглянути можливість приєднання до УНТЦ як члена правління», - запропонувала Лілія Гриневич.

Вона також додала, що сьогодні спостерігається значно більший обмін між студентами двох країн.

«З огляду на це, пропоную вам подумати про можливість підписання Угоди про взаємне визнання дипломів між нашими країнами, що суттєво полегшить роботу і студентам, і університетам обох країн»,- підкреслила Лілія Гриневич.

Міністр Масахіко Шибаяма відповів, що для поглиблення співробітництва країни мають почати консультації щодо відновлення роботи двосторонньої Комісії, що розглядатиме питання співпраці.

Було вирішено, що Посольство України в Японії офіційно направить пропозиції співпраці японській стороні.

Лілія Гриневич порядкувала Міністру Масахіко Шибаяма за запрошення на STS форум в м. Кіото (Японія), а також за значну гуманітарну допомогу, яку надає його держава Україні для відновлення наслідків російської агресії на сході України.

«Я хочу, аби ви знали, що ми цінуємо руку допомоги, яку ви простягнули нам у цій скрутній ситуації», - підсумувала Лілія Гриневич.

Нагадуємо, що зарплати українських науковців, що працюють у проектах програми Горизонт 2020, можуть зрости, якщо Україна прийме відповідне законодавство.

Консульська служба МЗС спільно з Профспілкою робітників морського транспорту України презентували проект щодо попередження залучення моряків до злочинів на морі

9 жовтня в МЗС України відбулася конференція з презентації проекту щодо попередження залучення моряків до злочинів на морі, забезпечення захисту їх прав на справедливе поводження під час кримінальних проваджень, у місцях досудового тримання та у закладах відбування покарань.

Організаторами конференції виступили Департамент консульської служби (ДКС) МЗС та Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ).

Відкриваючи конференцію, Директор ДКС Сергій Погорельцев зазначив, що необхідність реалізації проекту викликана збільшенням кількості арештів правоохоронними органами іноземних держав українських моряків за підозрою у перевезенні нелегальних мігрантів, а також у контрабанді вибухових речовин і тютюнових виробів до третіх країн. Станом на 09 жовтня 2018 понад 290 українських моряків утримуються в пенітенціарних закладах за кордоном.

Голова ПРМТУ Михайло Кірєєв у своєму вступному слові підкреслив, що проблема втягування моряків до злочинів на морі має глобальний характер і є актуальною для більшості держав світу. Судна з українцями на борту затримувалися зокрема в портах Греції, Італії, Франції, Іспанії, Лівії та Нігерії.

МЗС і ПРМТУ презентували учасникам конференції проект заходів, спрямованих на реалізацію двох основних напрямків дій: удосконалення роботи щодо захисту прав заарештованих українських моряків, а також запобігання подальшому втягуванню моряків у кримінальні правопорушення.

У конференції взяли участь представники Міністерства юстиції України, Національної поліції України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства соціальної політики України, представники Міжнародної організації праці, Міжнародної організації міграції, Управління ООН з наркотиків та злочинності, Представництва Європейського Союзу в Україні, а також консульські співробітники та представники посольств Греції, Грузії, Італії, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки.

Про готовність підтримати реалізацію проекту повідомила Міжнародна морська організація.

Міжнародна федерація транспортників також підтвердила готовність надати ПРМТУ та МЗС необхідну допомогу у реалізації проекту.

МЗС України та ПРМТУ впевнені, що реалізація проекту дозволить створити дієві та ефективні механізми попередження злочинів на морі, а також забезпечити захист прав моряків на справедливе поводження незалежно від місця їх затримання.


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь