РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Про Ярмарок професій

Дата: 22.03.2019 20:36
Кількість переглядів: 762

21 березня 2019 року фахівцями Рокитнянської районної філії КОЦЗ проведено масовий захід Ярмарок професій, на який завітали 364 учні 9-х – 11-х класів загальноосвітніх шкіл селища Рокитне, адже саме для них питання вибору професії нині актуальне, як ніколи. Мета заходу - зорієнтувати учнів щодо вибору майбутньої професійної діяльності, активізувати молодь на опанування професій, що мають попит на ринку праці, розширити їх уявлення про робітничі професії, сформувати позитивне ставлення до них, надати інформацію про навчальні заклади. 

Відкрила Ярмарок професій директор філії Лариса Глюза, яка привітала учасників заходу, і пояснила, з якою метою проводяться подібні заходи. Довела до старшокласників інформацію про правильність професійного вибору в житті, який повинен зробити свідомо, вільно та самостійно кожен з присутніх. А у вірності вибору професії переконуються через місяці та іноді через роки. І це дуже дорога ціна за поспішне рішення. Л.Глюза підкреслила, що зазвичай вибір професії молодими людьми відбувається на основі зовнішньої привабливості, приміром, за рівнем зарплати, іміджу установи, престижності професії, за прикладом батьків, друзів тощо. Але при цьому часто-густо ігноруються, нехтуються якості власної особистості. А більшість сучасних професій є дуже складними і потребують ретельного глибинного пізнання. Тому в державі склалася ситуація, коли ринок праці потребує, як ніколи, фахівців робітничих професій, а на обліку служби зайнятості перебувають дипломовані фахівці професій, що не мають попиту серед роботодавців у силу відсутності досвіду роботи, глибоких знань і вмінь та бажання розвиватися далі.

У Ярмарку професій взяли участь представники чотирнадцяти навчальних закладів Київської області: Київський національний університет будівництва і архітектури, Білоцерківський  механіко – енергетичний технікум, Таращанський державний технічний та економіко – правовий коледж  Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації  НТУУ "КПІ", Національний технічний університет України “Київський політичний університет імені  Ігоря Сікорського”, Київський індустріальний коледж Київського національного університету будівництва та архітектури Київський транспортно – економічний коледж, Національний авіаційний університет, Рокитнянський професійно – технічний ліцей, КВНЗ КОР “Богуславсьий гуманітарний коледж ім. Н.С. Левицького”, Білоцерківський коледж сервісу та дизайну, Міжрегіональна Академія Управління персоналом, Київський інститут Національного університету “Одеська юридична академія”, Коледж ресторанного господарства Національного університету харчових технологій. Також були присутні представники Рокитнянського районного військового комісаріату, які розповіли про умови та переваги  вступу до вищих військових закладів України.  Майбутнім абітурієнтам розповіли про умови вступу, ознайомили з переліком спеціальностей та організацією навчання. Для більш детального інформування молодь отримала буклети навчальних закладів, календарі та плакати.

Вибір професії – це справа не одного дня. Тож обираючи майбутній фах, треба пам’ятати, що здійснювати такий відповідальний крок потрібно свідомо, обов’язково необхідно проаналізувати свої здібності, знання, вподобання. Врешті-решт все залежить від ставлення самої людини до роботи

Більшість випускників, присутніх на заході, ще не мають чіткого уявлення про те, який фах обрати. І тому, щоб вибрати те добре діло, професію до душі, Ярмарок професій допомагає школярам не тільки дізнатись про зміст і перспективи розвитку визначених професій, але і ознайомитись із формами і умовами їх отримання в навчальних закладах та реальним перспективами подальшого працевлаштування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь