Новини 18.03.2019-2

Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності зріс на 31,9%

Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності, що надається Фондом соціального страхування України, у 2018 році склав 224,4 грн. Це на 54,2 грн, або 31,9% більше, ніж у 2017 році. Про це інформує прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Збільшення середнього розміру компенсації втраченого заробітку за час перебування на лікарняному пов’язано з ростом мінімальної заробітної плати, а також загальним зростанням фонду оплати праці по країні.

Загальні витрати Фонду на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у порівнянні з 2017 роком збільшились на 1 679,4 млн грн, або на 27,7% та склали за підсумками 2018 року понад 7 млрд 747 млн грн.

Нагадаємо, підставою для нарахування Фондом матеріального забезпечення є подана роботодавцем заява-розрахунок. З 01.10.2018 страхувальникам надано можливість надсилати заяви-розрахунки в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису з метою оптимізації та пришвидшення фінансування.

Упродовж 2018 року Фонд соціального страхування України профінансував здійснення виплат матеріального забезпечення, враховуючи допомогу по тимчасовій втраті працездатності і по вагітності та пологах, для більш ніж 2,5 млн застрахованих осіб.

Страхові експерти Фонду виявили понад 57 тис. порушень законодавства про охорону праці у 2018 році

Як інформує прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області, упродовж 2018 року страхові експерти з охорони праці Фонду соціального страхування України здійснили перевірки 8 143 підприємств щодо стану профілактичної роботи по створенню здорових та безпечних умов праці. За результатами заходів було зафіксовано 57 486 порушень законодавства про охорону праці, внесено 8 134 подання роботодавцям про порушення. Про це начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції ФССУ Сергій Таровик повідомив під час селекторної наради зі страховими експертами Фонду 13 березня 2019 року.

За його словами, перевірки здійснюються з метою недопущення та усунення потенційних причин нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. «Безпека на робочому місці є обов’язковою умовою трудових відносин. Завдання страхових експертів – працювати спільно з роботодавцями, звертати їхню увагу на наявні прогалини в організації праці та допомагати запобігти травмам працівників», – наголошує С. Таровик.

У минулому році служба страхових експертів Фонду надала понад 26 тис. консультацій з питань охорони праці та страхування від нещасних випадків, взяла участь у майже 6 тис. семінарів, нарад і круглих столів щодо профілактики виробничого травматизму та профзахворювань на підприємствах.

Начальник відділу організаційно-методичного забезпечення роботи страхових експертів виконавчої дирекції ФССУ Ірина Васинська звернула увагу на потребу спільної роботи служби страхових експертів і фахівців з експертизи тимчасової непрацездатності.

«За аналітичними даними минулого року на 42 підприємствах з найбільшим рівнем травматизму сталось 15,9% усіх нещасних випадків, зареєстрованих по Україні. На 23 підприємствах з найбільшим рівнем профзахворювань зареєстровано 70,8% усіх діагностованих професійних захворювань. Такі підприємства є пріоритетними щодо здійснення профілактичних заходів, і є потреба у збільшенні їх кількості та ефективності, нових підходах», – говорить І.Васинська.

Сергій Таровик також зазначив, що оцінка роботи страхових експертів з охорони праці робочих органів виконавчої дирекції Фонду буде відбуватись за аналізом дієвості проведених профілактичних заходів.

Нагадаємо, упродовж 2018 року Фондом соціального страхування України зафіксовано 4 805 страхових нещасних випадків, що на 3,2% менше, ніж у 2017 році. Кількість професійних захворювань зменшилась на 3,7% та склала 1 879 зареєстрованих випадків.

Показник смертельних нещасних випадків на виробництві за підсумками 2018 року збільшився на 5,4%, загалом смертельно травмовано 350 осіб проти 332 у 2017 році.