Операція «Урожай»: Сплата земельного податку юридичними особами – платниками єдиного податку четвертої групи

19 липня закінчується термін сплати ФОП єдиного внеску та єдиного податку

Головне управління ДФС у Київській області нагадує, що  граничний термін сплати єдиного внеску  за ІІ квартал 2019 року фізичними особами – підприємцями  завершується 19 липня поточного року.

Несвоєчасно сплачена сума єдиного внеску є боргом (недоїмкою) на яку нараховується штрафна санкція та пеня, про що платнику надсилається вимога.

Мінімальна квартальна сума ЄВ, яку сплачують ФОП за себе становить  2754,18грн. (918,06грн. х 3).

Нагадуємо, що з 02 травня2019 року змінилися рахунки для сплати єдиного внеску. Інформація щодо  рахунків для сплати ЄСВ розміщена на сайті ДФС України у рубриці Довідники.

Платники Київщини реквізити рахунків для сплати ЄВ можуть отримати у ЦОПах територіальних управлінь ГУ ДФС області та на суб-сайті ГУ ДФС за посиланням:http://kyivobl.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

Крім того, 19 липня закінчується термін сплати єдиного податку за липень ФОПами, що перебувають на спрощеній системі оподаткування першої та другої груп.

Реквізити рахунків для сплати єдиного податку не змінились.

ГУ ДФС у Київській області

Розрахунок коригування до податкової накладної, складеної без факту здійснення господарської операції

Головне управління ДФС у Київській області інформує, щопунктом 192.1 ст. 192 Податкового кодексу Укарїнипередбачена можливість складання розрахунку коригування до податкової накладної у разі допущення помилок при її складанні, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

У разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник податку з метою виправлення помилки може скласти розрахунок коригування до неї.

У такому розрахунку коригування:

-  у полі «Дата складання» зазначається дата, на яку було виявлено помилку;

-   у заголовній частині розрахунку коригування – дані із заголовної частини податкової накладної з індивідуальним податковим номером покупця на якого помилково (без факту здійснення господарських операцій) було складено податкову накладну;

- у розділі Б – зі знаком «–» (виводяться в «0») відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ).

-у графі 2.1 «код причини» розрахунку коригування зазначається код «103» (повернення товару або авансових платежів).

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така податкова накладна.

ГУ ДФС у Київській області

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи, які є власниками/користувачами земель сільськогосподарського призначення та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), звільняються від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються такими платниками для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

За інші земельні ділянки, в тому числі за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва, юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи сплачують земельний податок на загальних підставах.

Нагадуємо, що згідно з нормами Земельного кодексу України № 2768-III (далі - ЗКУ) землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

До земель сільськогосподарського призначення належать:

а) сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги);

б) несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель інших категорій, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо).

Частинами 2 – 4 ст. 59 ЗКУ визначено, що громадянам та юридичним особам за рішенням органів виконавчої влади або місцевого самоврядування можуть безоплатно передаватись у власність замкнені природні водойми (загальною площею до 3га). Власники на своїх земельних ділянках можуть у встановленому порядку створювати рибогосподарські, протиерозійні та інші штучні водойми.    На умовах оренди із земель водного фонду можуть передаватися земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, озера, водосховища, інші водойми, болота та острови для сінокосіння, рибогосподарських потреб.