РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Прес-реліз від 21.02.2019 р.

Відбувся семінар щодо посилення контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності

В управлінні виконавчої дирекції Фонду відбувся семінар з працівниками відділень щодо посилення контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності. Участь у семінарі взяли заступник начальника управління – начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Ірина Крещенська, заступник начальника управління – начальник юридичного відділу Петро Рева, начальник відділу медичних та соціальних послуг Віталій Нємцев, завідувач сектору експертизи тимчасової непрацездатності відділу фінансового контролю та аудиту Ірина Гриціва.

Під час семінару йшлося про зростання кількості виданих закладами охорони здоров’я листків непрацездатності, на підставі яких страхувальниками надано заяви-розрахунки для здійснення фінансування матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду, а також загальної кількості оплачених днів по тимчасовій непрацездатності.

У зв’язку з цим управління затвердило наказ про план заходів з посилення контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності у закладах охорони здоров’я Київщини на перше півріччя цього року. В плані заходів покроково розписано дії працівників управління та відділень, які необхідно виконати з метою мінімізації витрат на оплату листків непрацездатності. Зокрема, забезпечити участь представників відділень у засіданнях медико-соціальних експертних комісій, налагодити співпрацю з закладами охорони здоров’я, головами лікарсько-консультативних комісій, проводити щоденний аналіз за поданими заявами-розрахунками з визначенням страхувальників, у яких високі показники кількості листків непрацездатності та кількості днів непрацездатності, що підлягають оплаті, організувати проведення семінарів-навчань із страховим активом, брати участь у перевірках закладів охорони здоров’я та лікарів-ФОП, яким надано право видачі листків непрацездатності тощо. Особливу увагу присутніх зверталося на нормативно-правові акти, якими мають керуватися в своїй роботі працівники відділень.

Присутні активно брали участь у дискусії, задавали питання, з якими щоденно стикаються у практичній роботі та отримали на них необхідні відповіді.

 

 Видатки на фінансування допомог по вагітності та пологах зросли на 13,6% у 2018 році

Упродовж 2018 року управлінням виконавчої  дирекції  Фонду соціального страхування України у Київській області профінансовано 6,4 тис. допомог по вагітності та пологах. За оперативними даними загальна сума видатків склала 161,5 млн грн, що на понад 19,3 млн грн або 13,6 % більше, ніж у 2017 році.

Право на отримання допомоги по вагітності та пологах від Фонду має кожна застрахована особа у разі настання страхового випадку в період роботи. Нагадаємо, застрахованою є особа, що сплачує та/або за яку сплачується ЄСВ, тобто кожна працевлаштована особа або фізична особа-підприємець. На сьогодні по Київській області застрахованими є понад 161,5 тис осіб.

Допомога по вагітності та пологах у розмірі 100% середнього доходу надається працюючим жінкам за весь період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

Для обчислення її суми необхідно помножити розмір середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами.

Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, що видається лікувально-профілактичним закладом, у якому застрахована особа перебуває на обліку.

 

За січень у Київській області зареєстровано 19 нещасних випадків, які визнано пов’язаними з виробництвом (страхові)

Як інформує в. о. начальника відділу з профілактики страхових випадків Андрій Бульбанюк, протягом січня цього року до управління надійшло 23 повідомлення про нещасні випадки (НВ) на виробництві, в т. ч. 8 смертельних (включно випадки смерті працівника на підприємстві). Зареєстровано 19 нещасних випадків, які визнано повязаними з виробництвом (страхові). У страхових нещасних випадках постраждало 23 працівника, з яких три – із смертельним наслідком, що сталися у Вишгородському та Броварському районах.

В окремих районах Київської області у січні 2019 року спостерігається збільшення кількості постраждалих осіб у страхових нещасних випадках у порівнянні з відповідним періодом минулого року, зокрема у Вишгородському, Білоцерківському, Яготинському. Зменшення кількості постраждалих осіб має місце у Васильківському районі та м. Ірпінь.

Найбільша кількість постраждалих осіб припадає на нещасні випадки, що зареєстровані у Вишгородському, Білоцерківському та Києво-Святошинському відділенні. Разом кількість травмованих осіб по зазначеними відділенням складає понад 47% від загальної кількості постраждалих осіб за січень цього року.

Травмувалися робітники таких професій як дорожні робітники та оператори заправних станцій. Основними причинами стали порушення правил безпеки руху, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків. До основних подій, які призвели до нещасних випадків, належать дорожня транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування, падіння потерпілого та падіння потерпілого під час пересування. Зазначені види подій разом складають 69,6% питомої ваги в загальній кількості травмованих.

До найбільш травмонебезпечних галузей економіки і видів робіт у січні належать сільське господарство, виробництво харчових продуктів, оптова та роздрібна торгівля, охорона здоров’я та будівництво. Чисельність травмованих у цих галузях становить 78% питомої ваги від загальної кількості травмованих.

За гендерним принципом рівень травматизму розподіляється нерівномірно: 60% постраждалих на виробництві складають чоловіки та 40% – жінки. Всі три нещасні випадки із смертельним наслідком сталися з чоловіками.

За віковим розподілом у січні 2019 року найбільш уразливими виявилися працівники віком від 40 до 59 років, за рівнем смертельного травматизму - працівники віком від 30 до 39 років.

Службою страхових експертів з охорони правці у січні проведено 18 перевірок стану профілактичної роботи щодо створення безпечних умов праці на робочих місцях у страхувальників Київщини, під час яких виявлено 156 порушень законодавства про охорону праці. Зроблено 18 подань керівникам підприємств про порушення законодавства з охорони праці, отримано 19 відповідей на подання, що були внесені роботодавцям у минулому році, а відповідь надійшла у поточному, складено 2 адмінпротоколи про накладення адміністративного стягнення на суму 272 грн. для притягнення до адміністративної відповідальності роботодавця за несвоєчасне інформування робочого органу Фонду соціального страхування України про нещасний випадок нам виробництві.

 

На Київщині 170,3 тис. страхувальників

Станом на 1 лютого цього року в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області на обліку перебуває 170,3 тис. страхувальників, в тому числі: 70,3 тис. (41%) - юридичних осіб, 13,7 тис. (8%) - фізичних осіб, які використовують найману працю та 86,3 тис. (51%) - фізичні особи, які не являються роботодавцями. Про це повідомила начальник відділу фінансового контролю та аудиту Наталія Лаптінова.

За її словами, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість страхувальників збільшилась на 4,5%, юридичних осіб на 2,9%, кількість роботодавців серед фізичних осіб на 3,8%, також зросла кількість ФОП без найманої праці на 6,1%.

З початку року на доходний рахунок управління надійшло 7,9 тис. гривень. Значну суму недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду по управлінню виконавчої дирекції Фонду у Київській області станом на 1 лютого 2019 року мають такі страхувальники: ВАТ «Білоцерківсільмаш», ДП «Підприємство Березанської виправної колонії управління державного департаменту Украіни з питань виконання покарань в місті Києві та Київський області(№95)», Триліський спиртовий завод, ВАТ «Згурівський бурякорадгосп» та ЗАТ «Переяслав-Хмельницький хлібозавод».

Наталія Лаптінова додала, що статус економічно-активного має з переліку одне підприємство - ДП «Підприємство Березанської виправної колонії №95», яке щомісячно частково сплачує борг за рішенням суду.

 

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області за 2018 рік профінансувало 19,4 тис. лікарняних по догляду за хворими дітьми

Упродовж 2018 року за рахунок коштів Фонду було надано 19,4 тис. допомог по тимчасовій втраті працездатності по догляду за хворим членом сім’ї, у тому числі, за хворими дітьми до 14 років. Загалом за оперативними даними на цю статтю видатків спрямовано майже 32 млн. гривень.

Фінансування зазначених листків непрацездатності здійснюється Фондом починаючи з першого дня догляду за членом родини. Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу та складає від 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років).

Надання допомоги з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. А в разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи в стаціонарі разом із хворою дитиною.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь