Про інтерактивний урок на тему "Формула вибору професії"

26 лютого 2019 року провідним фахівцем Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Іриною Коваль проведено інтерактивний урок на тему "Формула вибору професії". Складова "МОЖУ" для 18 учнів 8 – 9 класів Рокитнянської ЗОШ №5, де було розкрито питання про вимоги до професій, а саме які знання, вміння, досвід та індивідуальні – психологічні  особливості повинні мати учні обираючи професію.

Підлітки охоче брали участь в інтерактивних вправах. За результатами вправи "Дерево бажаних професій",  учні закріпили  свої знання про поділ професій за предметом праці: "людина-природа", "людина-техніка", "людина-людина", "людина-знакова система", "людина-художній образ" та дізналися про найважливіші індивідуально-психологічні особливості людини, які визначають успішність освоєння різноманітних професій.

Виконочуючи вправу "Професійні вимоги", школярі поділилися на 3 групи, завзято змагалися за перемогу, грамотно, а головне - правильно описали професійні, кваліфікаційні обов’язки, рівень знань та навичок, які необхідні особистості для успішної діяльності у професії, яку вони обрали на початку виконання завдання.

Також учасникам заходу повідомлено, що інформацію про вимоги до професій можна знайти в Рокитнянській районній філії в папках з описом професій, а ще у мережі Інтернет на сайті Державної служби зайнятості https://dcz.gov.ua/ . Щоб не допустити помилок при вибої професії слід добре знати  себе свої вподобання і можливості, а саме - рівень своїх індивідуально - психологічних особливостей, їх відповідність вимогам професії. Завдяки Платформі з профорієнтації та розвитку кар'єри  на сайті Державної служби зайнятості http://profi.dcz.gov.ua/ та профдіагностичного комплексу "Моя професія" можна безкоштовно, пройшовши тестування, продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси.

Школярів також ознайомлено з новим профорієнтаційним заходом: мобільний додаток "Центр професійної орієнтації", що надає змогу отримати інформацію про світ професій, пройти тестування, скористатися інформацією про навчальні заклади тощо.