Про профорієнтаційний урок 15.03.2019

15 березня 2019 року провідним фахівцем Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Іриною Коваль для 17 учнів 9-А Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 проведено профорієнтаційний інтерактивний урок на тему "Формула вибору професії. Складова "ТРЕБА",

де було  розкрито питання про те, що вибір професії повинен враховувати попит професії на сучасному ринку та конкурентоспроможність професії. Оскільки сьогодні в Україні панує кадровий голод на висококваліфіковані робітничі професії з  високою заробітною платою, а випускники, закінчивши вищі начальні заклади, не можуть знайти роботу за фахом, тому для остаточної перевірки правильного вибору професії учні повинні з’ясувати, наскільки обрана ними спеціальність користується попитом на ринку праці і проаналізувати чи залишиться вона актуальною надалі.

Підлітки охоче брали участь в інтерактивних вправах "Барометр професій", "Мої наступні кроки" та активно обговорювали помилки, з якими учні зустрічаються при виборі професії. Ознайомилися з сайтом Державної служби зайнятості, де можна також дізнатися про актуальні вакансії.

На завершення уроку учні отримали домашнє завдання: обрати 3 професії, визначити навчальний заклад, де він зможе отримати обрану «спеціалізацію» і аргументувати свій       вибір стосовно омріяної професії.

Ірина Коваль повідомила, що інформацію про коло професій чи спеціальностей, в яких учні можуть реалізувати свої здібності та прагнення, можна дізнатися в Рокитнянській районній філії КОЦЗ, пройшовши комп’ютеризований комплекс психодіагностичних методик  в програмі "Профконсультант" або створивши свій профіль на сайті державної служби зайнятості "Платформа з  профорієнтації та розвитку кар’єри", або пройти тестування в консультаційні мережі "Моя професія", отримавши код доступу в профконсультанта служби зайнятості. Потім, не витрачаючи свого часу, записатися на прийом до спеціаліста служби зайнятості через електронну чергу для отримання рекомендацій щодо професійного консультування.