РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Про проведення профорієнтаційного уроку "Формула вибору професії"

07 лютого 2019 року провідним фахівцем Іриною Коваль проведено інтерактивний урок на тему "Формула вибору професії. Складова "МОЖУ" для 18 учнів 9 – А класу Рокитнянської ЗОШ № 2, де було  розкрито питання про те, що бажання займатися певною професійною справою вимагає певних вимог (знання  здібності, досвід), а також, що саме підлітки повинні і можуть робити добре, аби бути професійними в обраній справі.

Підлітки охоче брали участь в інтерактивних вправах. За результатами вправи "Дерево бажаних професій",  учні закріпили  свої знання про поділ професій за предметом праці: "людина-природа", "людина-техніка", "людина-людина", "людина-знакова система", "людина-художній образ" та дізналися про найважливіші індивідуально-психологічні особливості людини, які визначають успішність освоєння різноманітних професій. Виконуючи вправу "Професійні вимоги", школярі поділилися на 3 групи, завзято змагалися за перемогу, грамотно, а головне - правильно описали професійні, кваліфікаційні обов’язки, рівень знань та навичок, які необхідні особистості для успішної діяльності у професії, яку вони обрали на початку виконання завдання.   

Отже, хочеться, щоб девізом для школярів стало завдання: втілити у життя свої бажання та прагнення, з’ясувати, чого кожен з них насправді хоче, і що вони можуть зробити, щоб їм пощастило у житті.

На завершення уроку учні отримали домашнє завдання, співвіднести 5 вподобаних професій з професійними вимогами.

Також учасникам заходу повідомлено, що інформацію про професійні вимоги до професії можна знайти в Рокитнянській районній філії в папках з описом професій, а ще у мережі Інтернет на сайті Державної служби зайнятості https://dcz.gov.ua/ . Щоб не допустити помилок при вибої професії слід добре знати  себе свої вподобання і можливості, а саме  рівень своїх індивідуально – психологічних особливостей, їх відповідність вимогам професії. Завдяки Платформі з профорієнтації та розвитку кар'єри  на сайті Державної служби зайнятості http://profi.dcz.gov.ua/ можна безкоштовно, пройшовши тестування, продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь