Про проведення профорієнтаційного уроку "Формула вибору професії"

07 лютого 2019 року провідним фахівцем Іриною Коваль проведено інтерактивний урок на тему "Формула вибору професії. Складова "МОЖУ" для 18 учнів 9 – А класу Рокитнянської ЗОШ № 2, де було  розкрито питання про те, що бажання займатися певною професійною справою вимагає певних вимог (знання  здібності, досвід), а також, що саме підлітки повинні і можуть робити добре, аби бути професійними в обраній справі.

Підлітки охоче брали участь в інтерактивних вправах. За результатами вправи "Дерево бажаних професій",  учні закріпили  свої знання про поділ професій за предметом праці: "людина-природа", "людина-техніка", "людина-людина", "людина-знакова система", "людина-художній образ" та дізналися про найважливіші індивідуально-психологічні особливості людини, які визначають успішність освоєння різноманітних професій. Виконуючи вправу "Професійні вимоги", школярі поділилися на 3 групи, завзято змагалися за перемогу, грамотно, а головне - правильно описали професійні, кваліфікаційні обов’язки, рівень знань та навичок, які необхідні особистості для успішної діяльності у професії, яку вони обрали на початку виконання завдання.

Отже, хочеться, щоб девізом для школярів стало завдання: втілити у життя свої бажання та прагнення, з’ясувати, чого кожен з них насправді хоче, і що вони можуть зробити, щоб їм пощастило у житті.

На завершення уроку учні отримали домашнє завдання, співвіднести 5 вподобаних професій з професійними вимогами.

Також учасникам заходу повідомлено, що інформацію про професійні вимоги до професії можна знайти в Рокитнянській районній філії в папках з описом професій, а ще у мережі Інтернет на сайті Державної служби зайнятості https://dcz.gov.ua/ . Щоб не допустити помилок при вибої професії слід добре знати  себе свої вподобання і можливості, а саме  рівень своїх індивідуально – психологічних особливостей, їх відповідність вимогам професії. Завдяки Платформі з профорієнтації та розвитку кар'єри  на сайті Державної служби зайнятості http://profi.dcz.gov.ua/ можна безкоштовно, пройшовши тестування, продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси.