Про участь у засіданні колегії

28 лютого 2019 року директор Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Лариса Глюза взяла участь у  засіданні колегії Рокитнянської райдержадміністрації.

Директор філії доповіла про хід виконання "Програми зайнятості населення Рокитнянського району на період з 2018 по 2020 роки", зокрема, що на обліку в службі зайнятості району  упродовж 2018 року перебувало 949 осіб, з них 525 осіб мали статус  безробітних  громадян. Протягом 2018 року 178 осіб скористалися консультаційними послугами.

Серед безробітних, які перебували на обліку, – 41,1% особи,  які до реєстрації в службі зайнятості займали робітничі місця, 42,7% – особи, які займали посади службовців, 16,2% - інші категорії.

Завдяки налагодженій співпраці з роботодавцями, серед яких ТОВ "РКДЗ", "КАТП 1066", "Агропомисловий комплекс "Насташка", СТОВ "НИВА", ТДВ "Синявське", ТОВ "МІЛК-АЙЛЕНД", ВІДДІЛ ОСВІТИ РДА,  ТОВ "Успіх Рокитне" та ін. поповнено  базу актуальних вакансій  на 659 одиниць, що на 164 вакансії більше, ніж у 2017 році. Укомплектовано 378 вакансій, що на 106 вакансій більше, ніж торік.

Компенсацію витрат у розмірі єдиного соціального внеску здійснено 9 роботодавцям, які  працевлаштували на нові робочі місця 26 безробітних. Сума  фактичних витрат на компенсацію протягом 2018 року склала 89,6 тис. грн.

Профорієнтаційними послугами охоплено 2647 осіб, серед них 1108 учнів загальноосвітніх шкіл.

Протягом  2018 року за сприяння служби зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано  462 особи,  що на 118 осіб більше, ніж торік,  з них 270 осіб знайшли роботу до  набуття статусу  безробітного. Отримали одноразову допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою   діяльністю 4 безробітних.

Також на засіданні колегії розглянуто питання про хід виконання "Програми з організації та проведення  громадських та інших робіт тимчасового характеру у Рокитнянському районі на період до 2020 року".

Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості залишається співпраця з роботодавцями та органами місцевого самоврядування району з метою здійснення заходів щодо забезпечення жителів району роботою.  Таким важливим методом підтримки людей у період вимушеного безробіття та пошуку роботи є залучення їх до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру – загальнодоступному виді тимчасової трудової діяльності громадян.

У 2018 році Рокитнянською районною філією Київського обласного центру зайнятості заключено 30 договорів із селищною та сільськими радами, комунальною установою "Трудовий архів Рокитнянського району" для проведення громадських робіт.

В оплачуваних громадських роботах взяли участь 93 особи.

На оплату праці безробітним громадянам було витрачено 320,1 тис.грн., з них 160,1 – це кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та аналогічна сума – кошти місцевих бюджетів.

За участю безробітних проведено роботи з благоустрою територій населених пунктів, зон відпочинку, озеленення територій, благоустрій придорожніх смуг автомобільних доріг загального користування, упорядкування місць меморіального поховання, кладовищ, ремонт об’єктів соціальної сфери, інформування населення про порядок отримання житлових субсидій, упорядкування трудового архіву району.

Активно у питаннях організації громадських робіт із службою зайнятості в 2018 році спрацювали Синявська, Острівська, Насташівська, Житньогірська, Ольшаницька, Бирюківська, Савинецька, Ромашківська, Луб’янська сільські ради та Рокитнянська селищна рада, комунальна установа Рокитнянської районної ради "Трудовий архів Рокитнянського району".

Завдяки злагодженим діям служби зайнятості та роботодавців 8 роботодавців створили у 2018 році 126 тимчасових робочих місць для шукаючих роботу громадян. В таких роботах взяли участь 54 особи, з них 31 - безробітні громадяни. На оплату праці цих осіб роботодавцями було використано власних коштів в сумі  79,2 тис. грн.

Таким чином, протягом 2018 року за направленням Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості в громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 147 осіб, з них 124 безробітних громадян.

Підсумовуючи сказане, в.о. голови адміністрації Олег Приліпко рекомендував селищному та сільським головам не лише передбачати, а й використовувати кошти в місцевих бюджетах для проведення громадських робіт, що мають суспільно-корисний характер і є важливі для розвитку населених пунктів району.

У засіданні колегії взяли участь голова Рокитнянської районної ради Олександр Конопчук, заступник голови адміністрації Лариса Кононець керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, сільські та селищний голови.