Про участь у засіданні робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості

Питання дотримання законодавства щодо виплати заробітної плати, легалізації трудових відносин та зайнятості населення на території Рокитнянського району було і залишається одним із основних напрямків діяльності виконавчих органів району. З цією метою проводиться робота, спрямована на становлення та розвиток цивілізованого ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати та зайнятості.

Так, 23 січня 2019 року директор Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Лариса Глюза взяла участь у засіданні робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості, яке відбулося у Рокитнянській райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови адміністрації Олега Приліпка.

Начальник Рокитнянської ДПІ Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області Ольга Шульга детально проаналізувала факти нарахування заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району в розмірі менше законодавчо встановленого мінімуму, а це 48 підприємств-юридичних осіб.

На засіданні заслухано суб’єктів щодо легалізації ними трудових відносин з найманими працівниками. Проаналізовано причини нарахування заробітної плати нижче встановленого законодавством мінімального рівня по кожному запрошеному на засідання суб'єкту господарської діяльності. Всі запрошені представники підприємств даючи свої пояснення, зобов’язалися в найкоротший термін узаконити трудові відносини з найманими працівниками та унормувати їх згідно законодавства про працю.

Повноваження державного контролю в сфері законодавства з оплати праці здійснюються представником державної інспекції з питань праці.
Так у 2018 році державним інспектором праці проведено 24 перевірки з дотримання вимог чинного законодавства. За результатами перевірок складено 19 приписів стосовно посадових осіб – порушників трудового законодавства та передано на розгляд суду 19 протоколів за ст.265 КЗПП.
Під час повідомної реєстрації колективних договорів враховуються зміни щодо встановленого мінімального посадового окладу (тарифної ставки) з урахуванням змін у законодавстві.

Директор районної філії КОЦЗ Л.Глюза доповіла, що районна служба зайнятості постійно проводить інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань легалізації заробітної плати та зайнятості як із безробітними, так і з роботодавцями. Що виплачуючи заробітну плату неофіційно в "конвертах", роботодавець позбавляє працівника на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення. Погоджуючись на "тіньову" зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.

Підсумовуючи засідання, перший заступник голови адміністрації Олег Приліпко дав відповідні доручення та зауважив, що діяльність робочої групи у поточному році продовжиться у межах повноважень: виїзні обстеження, проведення співбесід з фізичними особами-підприємцями на засіданнях, надсилання офіційних листів роботодавцям-порушникам з рекомендаціями легалізації найманої праці.