Про заходи з нагоди Міжнародного дня пам"яті Чорнобиля

26 квітня 1986 року сталось те, про що ніхто не міг подумати, те, що ніколи б ніхто не міг припустити, те, що стало невиправною помилкою, "чорною плямою" в історії України, те, що скалічило і забрало сотні і тисячі життів… Реактор №4, що був збудований в 1976 році на Чорнобильській АЕС, розташований за 100 кілометрів на північ від Києва – вибухнув.

Всі 47 500 жителів міста Прип’ять були змушені покинути свої будинки на наступний день після катастрофи. Протягом всього 1986 року із зони відчуження було евакуйовано близько 250 тисяч осіб. Кількість жертв від найпотужнішої техногенної аварії сучасності ми рахуємо до цього часу …

26 квітня 2019 року виповнюється 33 роки з моменту страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної біди світового масштабу на Чорнобильській АЕС. Масштаби катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

Тож у смт Рокитне цього дня біля пам’ятного знака Чорнобильській трагедії відбувся мітинг-реквієм аби вшанувати пам'ять про них та доземно схилитися в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.

Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто першим прийняв на себе удар екологічної катастрофи.

Участь у мітингу взяли і працівники Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості, які поклали квіти до підніжжя пам’ятника та схилили голови у скорботі перед пам’яттю про загиблих у тій страшній катастрофі.