ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ УРОК "ФОРМУЛА ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ. СКЛАДОВА ХОЧУ"

Фахівцем Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості 23 січня 2019 року проведено інтерактивний профорієнтаційний урок на тему "Формула вибору професії. Складова "Хочу" для 16 учнів 9 класу Рокитнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

У житті кожного школяра є момент, коли необхідно прийняти для себе одне із найважливіших рішень – обрати справу, професію до душі та за покликанням. Правильний та обґрунтований вибір професії передбачає дотримання таких умов: "хочу" – те, що ти любиш робити: твої бажання, інтереси, нахили; "можу" - що ти робиш добре: знання, здібності, психологічні особливості, також слід врахувати стан здоров'я; "потрібно" – чого потребує світ і за що тобі будуть платити: потреби ринку в кадрах. Якщо підліток зуміє поєднати свої ХОЧУ, МОЖУ і ТРЕБА, то професійний вибір буде вдалим.

Для визначення інтересів та професійних вподобань з учнями проведено інтерактивні вправи "Клубок професій", "Мої вподобання". Також проведено тестування за методикою "Диференційно-діагностичний опитувальник" Є.О.Клімова. За результатами методики кожен учень, учасник заходу, дізнався про свої професійні вподобання та для закріплення матеріалу в кінці уроку для учнів проведено вправу "Група професій".

Всі учні були задоволені, оскільки дізналися про свою професійну спрямованість і ознайомились з великим переліком професій та з'ясували, які навички та вміння треба мати для тієї чи іншої професії.