Проведено професіографічну екскурсію для учнів Рокитнянського районного ліцею

18 квітня 2019 року за сприяння Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості проведено професіографічну екскурсію для учнів Рокитнянського районного ліцею в Комунальне некомерційне підприємство "Рокитнянський центр первинної  медико-санітарної допомоги".

Екскурсію для школярів провела заступник головного лікаря,  лікар-педіатр Валентина Баштова, яка розповіла про структуру медичного закладу, ознайомила підлітків з денним стаціонаром, де надається кваліфікована медична допомога хворим, які не потребують цілодобового медичного нагляду.

Далі підлітки завітали на прийом до сімейного лікаря Тетяни Федоренко, де на той момент відбувалося укладання декларації з пацієнтом в системі Helsi. Валентина Баштова зауважила, що згідно з реформою Міністерства охорони здоров'я України, всі громадяни України повинні обрати свого сімейного лікаря та підписати з ним декларацію про медичне обслуговування.

Потім школярі відвідали фізіотерапевтичний кабінет, який призначений для забезпечення комплексної терапії хворим. Лікування проводиться відповідно до сучасних принципів і стандартів фізіотерапевтичного лікування. Тут представлений  широкий спектр фізіотерапевтичних процедур, якими можна скористатись за призначенням лікаря: кварцування, ультразвук, магнітотерапія, УФО та проведення масажів.

Учні також відвідали кабінет функціональної діагностики, де проводять електрокардіограму. Потім побачили кабінет озокеритування, інгаляторій та кабінет ЛФК. Далі в кабінеті лабораторних досліджень школярі ознайомилися з сучасним обладнанням для проведення досліджень, а саме: аналізатор крові та сечовий аналізатор. Валентна Баштова пояснила,  що  хворі за направлення сімейного лікаря відвідують  маніпуляційний кабінет, де проводяться різноманітні  діагностичні та лікувальні процедури: термометрія, вимірювання пульсу та артеріального тиску, ін’єкційне введення лікарських засобів, взяття матеріалу для лабораторного дослідження та ін. Деякі підлітки виявили бажання  здати кров для дослідження. Медична сестра Наталія Андрушко провела забір крові у школярів і,  використовуючи аналізатор крові, провела лабораторне дослідження,  за лічені хвилини учні отримала свої результати.

Тож під час екскурсії школярі мали змогу спостерігати за професійною та злагодженою роботою медперсоналу, відвідали різноманітні кабінети та лабораторії із сучасним обладнанням. Побачили, де і як щодня надають допомогу хворим, дізналися про професії сестри медичної, лікаря загальної медицини – сімейного лікаря, а також мали можливість побачити, як працюють лікарі діагностичного-консультаційного відділення та як використовують найсучасніше медичне обладнання.

Найголовнішим для майбутніх абітурієнтів стало отримання кваліфікованих порад, настанов та рекомендацій, зокрема,  щодо відмінного вивчення анатомії та фізіології людини.

Також діти мали змогу поставити запитання, які їх цікавили, та отримали вичерпні відповіді. На звершення екскурсії учні подякували за отриману змістовну та корисну інформацію, яка розширила  їхні знання про світ професій в медицині.

Хочеться подякувати керівництву КНП "Рокитнянський центр первинної медико-санітарної допомоги" за цікаво проведену професіографічну екскурсію і побажати їм терпіння у нелегкій праці.