Відбулося засідання комісії з питань легалізації виплат заробітних плат та зайнятості населення

26 липня 2019 року під головуванням виконуючого обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олега Приліпка відбулося засідання комісії з питань легалізації виплат заробітних плат та зайнятості населення, в якому взяла участь директор Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Лариса Глюза.

На засіданні заслухано суб’єктів щодо легалізації ними трудових відносин з найманими працівниками. Проаналізовано причини нарахування заробітної плати нижче встановленого законодавством мінімального рівня по кожному запрошеному на засідання суб'єкту господарської діяльності.

Уповноважена особа управління ГУ ДФС у Київській області Ольга Шульга проаналізувала факти нарахування заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району в розмірі менше законодавчо встановленого мінімуму (4173 грн) й відзначила, що кількість підприємств-мінімізаторів у порівнянні з попереднім звітним періодом зменшилася й становить 47 підприємств-юридичних осіб.

Директор філії Л.Глюза доповіла, що районна служба зайнятості постійно проводить інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань легалізації заробітної плати та зайнятості як із безробітними, так і з роботодавцями. Що виплачуючи заробітну плату неофіційно в "конвертах" роботодавець позбавляє свого працівника на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.

Безробітним під час семінарів постійно наголошується про переваги легальної зайнятості, що погоджуючись на "тіньову" зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.

У ході засідання також вирішувались питання щодо забезпечення керівниками підприємств району своєчасності сплати податків, інших надходжень, виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та забезпечення реалізації Урядових рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці і дотримання норм законодавства України в частині виплати мінімальної заробітної плати.

Підбиваючи підсумки засідання, виконуючий обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олег Приліпко дав відповідні доручення та зауважив, що діяльність робочої групи має позитивну динаміку й робота продовжиться у межах повноважень: виїзні обстеження, проведення співбесід та інформаційно-роз"яснювальної роботи членами комісії, направлення офіційних листів роботодавцям-порушникам з рекомендаціями легалізації найманої праці.