РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту Детального плану території для будівництва об’єктів промисловості та енергетики (сонячної електростанції) на земельній ділянці з кадастровим номером 3223781500:02:001:0001

Заява

про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту Детального плану території для будівництва об’єктів промисловості та енергетики (сонячної електростанції) на земельній ділянці з кадастровим номером 3223781500:02:001:0001 в межах Житньогірської сільської ради (за межами населеного пункту) Рокитнянського району Київської області

1) Замовник – Рокитнянська районна державна адміністрація Київської області.

2) Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування

Детальний план території за межами населених пунктів є містобудівною документацією місцевого рівня, розробляється відповідно до схеми планування території (частини території) району та/або області з урахуванням державних і регіональних інтересів та визначає:

1) принципи планувально-просторової організації забудови;

2) червоні лінії та лінії регулювання забудови;

3) функціональне призначення, режим та параметри забудови однієї чи декількох земельних ділянок, розподіл територій згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами;

4) містобудівні умови та обмеження (у разі відсутності плану зонування території) або уточнення містобудівних умов та обмежень згідно із планом зонування території;

5) потребу в підприємствах і закладах обслуговування населення, місце їх розташування;

6) доцільність, обсяги, послідовність реконструкції забудови;

7) черговість та обсяги інженерної підготовки території;

8) систему інженерних мереж;

9) порядок організації транспортного і пішохідного руху;

10) порядок комплексного благоустрою та озеленення, потребу у формуванні екомережі;

11) межі прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об’єктів (у разі відсутності плану зонування території).

Проектом "Детальний план території для будівництва об’єктів промисловості та енергетики (сонячної електростанції) на земельній ділянці з кадастровим номером 3223781500:02:001:0001 в межах Житньогірської сільської ради (за межами населеного пункту) Рокитнянського району Київської області" (надалі – Проект) уточняєтеся, планується та розглядається можливість використання території та визначаються містобудівні умови та обмеження для подальшого освоєння земельної ділянки для будівництва об’єктів промисловості та енергетики.

Проект розроблено відповідно до Розпорядження Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області "Про розробку детального плану території для будівництва об’єктів промисловості та енергетики (сонячної електростанції) на земельній ділянці з кадастровим номером 3223781500:02:001:0001 в межах Житньогірської сільської ради (за межами населеного пункту) Рокитнянського району Київської області" № 238 від 13.07.2018 року.

Крім вказаного розпорядження підставами для розроблення є:

- завдання на розроблення детального плану території;

- топографічна основа М 1:2000, виконана ТОВ «Інгер-Град»;

- викопіювання з планових матеріалів Житньогірської сільської ради Рокитнянського району Київської області;

- натурні обстеження.

У Проекті враховані вимоги Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ДБН Б.1.1-14-2012 «Склад та зміст детального плану території», ДБН В.2.3-4:2007 «Автомобільні дороги» та інші.

3) Визначення документом державного планування умов для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

У Проекті відсутні об'єкти, щодо яких відповідно до статті 3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" передбачено проведення процедури оцінки впливу на довкілля.

4) Ймовірні наслідки:

а) для довкілля, у тому числі для здоров'я населення:

-  збереження навколишнього природного середовища;

- раціональне використання території, що підлягалає значному техногенному впливу;

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря під час будівництва, розрахункові та фактично заміряні приземні концентрації яких не повинні перевищувати значення гранично допустимих концентрацій (ГДК), та пересувних джерел забруднення, а саме викиди автомобільного транспорту та виробничої техніки;

- порушення (руйнування) ґрунтів під час будівництва (трансформація шарів землі), руху транспортних засобів, які можуть підсилюватись під впливом природних чинників: вітру, дощових потоків, тощо;

- на соціальне середовище – створення нових робочих місць, сприяння розвитку малого і середнього бізнесу, наповнення бюджетів різних рівнів, розвиток інфраструктури району.

б) для територій з природоохоронним статусом – відсутні;

в) транскордонні наслідки, у тому числі для здоров'я населення – відсутні.

5) Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі, якщо документ державного планування не буде затверджено.

З метою розгляду альтернативних проектних рішень та їх екологічних наслідків під час СЕО Детального плану території в межах Житньогірської сільської ради (за межами населеного пункту) Рокитнянського району, Київської області передбачається розглянути «Нульовий сценарій», без впровадження проектних змін.

Альтернатива 1: «Нульовий сценарій» – тобто опис, прогнозування та оцінка ситуації у випадку незатвердження зазначеного документа державного планування;

Оцінка ефективності вказаного альтернативного варіанту буде відображена у Звіті про стратегічну екологічну оцінку.

6) Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки:

Основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації є її відповідність державним будівельним нормам, санітарним нормам і правилам України, законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища. Основні методи під час стратегічної екологічної оцінки: аналіз слабких та сильних сторін проекту містобудівної документації з точки зору екологічної ситуації; консультації з громадськістю щодо екологічних цілей; отримання зауважень і пропозицій до проекту містобудівної документації; проведення громадського обговорення у процесі стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації.

7) Заходи, які передбачено розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування:

Проект містобудівної документації розроблено у відповідності до державних будівельних норм, санітарних норм і правил, тому його реалізація не матиме негативних наслідків.

8) Пропозиції щодо структури та змісту про стратегічну екологічну оцінку:

Стратегічна екологічна оцінка повинна бути здійснена у відповідності до статті 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», ДСТУ-Н Б Б.1.1-10:2010 «Настанова з виконання розділів Охорона навколишнього природного середовища у складі містобудівної документації. Склад та вимоги», Методичних рекомендацій із здійснення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування, затверджених наказом Міністерства екології і природних ресурсів України № 296 від 10.08.2018 р.

9) Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання

Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту Програми подаються до Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області за адресою: 09600, Київська обл., Рокитнянський район, смт Рокитне, вул. Незалежності, буд. 2. факс: (04562)5-13-32, e-mail: rokadmin@ukr.net).

Строк подання зауважень і пропозицій   становить 15 днів з дня оприлюднення (з 22.03.2019 по 05.04.2019).

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь